f·p·p · p·r·o·d·u·c·t·i·o·n·s   GRY | SERWERY GIER | BANNERY
  
 


quake2.fpp.pl
Podłącz nasz
baner
 

  f·p·p · q·u·a·k·e · 2 | u.zyz

wywiady

u.zyz[FPP]LothaR: Cześć, Opowiedz mi trochę o sobie. Gdzie mieszkasz, jakie są Twoje hobby i czym się zajmujesz na codzień.
u.zyz: Cześć, nazywam się Benjamin "zyz" Bohrmann, mam 20 lat i mieszkam tuz przy granicy niemiecko-duńskiej w miasteczku Harrislee. Moje hobby to oglądanie filmów, dobra zabawa z przyjaciółmi, piwo :) i czasem gram w te głupie gry komputerowe :)

Czemu właściwie zdecydowałeś się używać nicka zyz ? Co właściwie ono oznacza?
Po prostu wstukałem to na klawiaturze i tadaaa... gracz: "zyz" :). Wiec nie ma to żadnego specjalnego znaczenia.

Kiedy zacząłeś swoja przygodę z komputerami i grami ?
Moimi pierwszymi grami komputerowymi były "Civilization" i "Age of Empires". Na początku 1999 roku założono mi ISDN i w tym samym czasie zacząłem grac w Q2 jako "klawiaturowiec".

Opowiedz mi trochę o swojej historii na scenie quake'a, aż po grę w klanie Unmatched.
Na wiosnę 1999 roku zagrałem po raz pierwszy w q2 poprzez internet. Na początku tylko normalny ffa, a później dołączyłem się do mojego pierwszego klanu: Screamers. Po jakimś czasie pewnie gracze odeszli z klanu i postanowiłem również odejść zakładając jednocześnie nowy klan: Unmatched. Dalej już poszło z górki :)

Co wolisz? Pojedynki 1/1 czy teamplay ?
Wole oczywiście teamplay. Lubię grę taktyczna i sposób grania na mapach z powerupami. Pojedynki 1/1 są dla mnie po prostu za nudne, dawno już straciły dla mnie swój urok. Teamplay to jest to co sprawia ze ciągle gram w quake'a.

Ile czasu grasz dziennie w q2/q3?
Około 2 godzin. Ale to zależy od wielu czynników wiec nie mogę dokładnie określić ile czasu poświęcę w danym dniu na graniu.

Co wolisz Q2 czy Q3 ? Która gra sprawia ci więcej przyjemności ?
Jeszcze nie tak dawno wolałem o wiele bardziej q2 ponieważ w moim klanie wiele osób grało w niego. Ale niektórzy niestety przestali w niego grac wiec ja już tez gram coraz mniej. Mniej więcej tyle ile trzeba, wiec jakieś mecze w Clanbase. Jednak q2 zostanie już na zawsze dla mnie gra sprawiająca o wiele więcej radości.

Jak ćwiczyliście do Eurocup II ? Z kim trenowaliście?
Niestety nie mieliśmy jak trenować na EC2. Chcieliśmy bardzo, ale musieliśmy odwołać treningi z klanem SK ponieważ NeoK miał bardzo poważne problemy ze swoim okiem. Wiec zagraliśmy na porządnie dopiero na 2 dni przed rozpoczęciem finałów EC2. Ale jakimś cudem to wystarczyło :)

Przed Eurocup II wierzyliście w to ze możecie wygrać ten turniej?
Tak, widzieliśmy i wierzyliśmy ze mamy JAKIES szansę na wygranie go, jednak nikt tak naprawdę do samego końca nie był co do tego przekonany.

Pokonanie tak "profesjonalnych" klanów jak Formoza albo AllStars było ogromna niespodzianka. Unmatched byli raczej zawsze postrzegani jako klan który gra "dla zabawy", a pomimo to wygraliście z wszystkimi tymi znanymi klanami, jak wam się to udało ?
Kiedy graliśmy z 4z, wiedzieliśmy co zrobić żeby wygrać walkę, ponieważ graliśmy już raz z nimi na la5 gdzie podczas walki popełniliśmy masę głupich błędów. Nie wiedzieliśmy prawie nic o grze All*, jedynie tyle ze ćwiczyli sporo z evol.

Jak to jest spotkać się z tak znanymi profesjonalnymi graczami jak 4z & All, baliście się ich ? :) Nie każdy w końcu może grac i wygrać z takimi graczami jak lakerman, blue, prozac czy polosatiy.
Hehe, nie baliśmy się ich. Mieliśmy olbrzymi szacunek do wszystkich naszych rywali i oczywiście wszyscy z nas się bardzo denerwowali :)

Unmatched byli drudzy w ClanBase Q2DM Fall Cup'2000, pierwsi w rozgrywkach Eurocup II i Q3Rocket Arena. To olbrzymie sukcesy. Jaki był klucz Unmatched do osiągnięcia takich wyników?
Myślę ze 3 najważniejsze sprawy to: zrozumienie się, umiejętności i szczęście :)

W Q2DM Fall Cup 2000 przegraliście finał z holenderskim klanem Insane Cave People (ICP). Byli po prostu za dobrzy dla -U- czy mieliście tylko słabszy dzień ?
ICP ma bardzo dobry i zgrany team, myślę ze ich szansę na zdobycie pierwszego miejsca były identyczne jak nasze. Ale musieliśmy z nimi grac na ich serwerze, a różnicy pingów miedzy 30-40 a 80 chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć. Myślę ze gdybyśmy grali na serwerze gdzie obie strony miałyby wyrównane warunki do grania to mielibyśmy w tych rozgrywkach innego zwycięzcę.

Przez bardzo długi czas byłeś numerem 1 w Międzynarodowym Laderze 1/1. Którzy gracze z którymi się spotkałeś mieli największe umiejętności ?
Tak, kiedy ladder wystartował grałem sporo meczy, wszystkie udało mi się wygrać i to z dosyć spora przewaga fragowa. Ale niestety nie miałem później czasu na rozgrywanie walk 1/1 i zostałem usunięty z laddera za nieaktywność. Według mnie najbardziej wyszkolonymi graczami Q2 w Niemczech są : NeoK, Daemon, peace, crulio, siro i moppa.

Jak myślisz, co jest ciągle twoim słabym punktem w grze i co jeszcze możesz poprawić ?
Hmm myślę, że tych słabych punktów nie ma już dużo, a przynajmniej nie są jakoś bardzo znaczące. Chyba jedynym problem teraz jest po prostu brak czasu na ćwiczenie gry w teamach 4/4. Gramy od walki do walki w Clanbase. Ale za niedługo to się zmieni bo jedziemy poćwiczyć po LAN'ie z klanem mTw przed wyjazdem na wielki turniej la6.

Jaka myszka grasz ?
Logitech Pilot Wheel Mouse :)

Jakie są twoje plany na przyszłość ?
Czerpać jak najwięcej radości z gry i z samego życia.

Znasz jakiś polskich graczy/klany ? Co o nich myślisz ?
Tak znam tego kolesia - venoma. Widziałem jego demko i myślę ze jest naprawdę szybki :). Znam również polskich graczy q2 ale nie mogę sobie przypomnieć ich nicków :(

Dzięki za wywiad, w imieniu załogi fpp.pl życzę Unmatched zwycięstwa w tej edycji Q2DM Cup.
Dzięki tez. Pozdrawiam wszystkich tych w Polsce którzy ciągle grają w q2. Tak trzymać! Cya.


Temat Autor Data  
Pytanko
Please 05·12·2000-18:01  
Odp: Właśnie
Radical(WoF) 08·12·2000-02:02  
Odp: (:
S!ckboY 02·12·2001-08:02  


 + DODAJ NOWY TEMAT 
--------------------------------------
Autor: [FPP]MephiR
Aktualizacja: 02·11·2002 - 08:02 : DRUKUJ 

     
   


f·p·p · p·r·o·d·u·c·t·i·o·n·s © 2000-2005 f·p·p productions. Skontaktuj się z nami w celu uzyskania dodatkowych informacji.
Przeczytaj reklama z nami, aby dowiedzieć się jak ukierunkować swoje produkty i usługi do graczy.


Dzisiaj jest Piątek · 5 Marca · 2021
Strona wygenerowana w 0.057241 sek.