f·p·p · p·r·o·d·u·c·t·i·o·n·s   GRY | SERWERY GIER | BANNERY
  
 


quake2.fpp.pl
Podłącz nasz
baner
 

  f·p·p · q·u·a·k·e · 2 | HcK-Lucas

wywiady

HcK-Lucas

[FPP]Claymore: Zacznijmy od prostych, niestresujących pytań. :-) Powiedz coś o sobie, ile masz lat, co robisz poza graniem w q2?
HcK-Lucas: Witam. Nazywam się Łukasz Kołacz. Mam 17 lat, mieszkam w Radomiu, tam też sie ucze w LO. Lubie się czasem wyszaleć na rowerze, tak jak wiekszość ludzi wychodze na pifko i spotykam sie ze znajomymi.

Powiedz mi trochę o swojej historii na scenie Quake 2 do czasu wygrania turnieju w Czechach?
Na początku powstała u nas gralnia na osiedlu, kolega (dzidek) mnie tam zaciągnął ;-) i pokazał quake2. Szybko mnie to wciągneło, grałem czasami po 10 h dziennie. Nie mialem żadnego kontaktu z internetem, także nie mogłem pograć z innymi graczam jak dzidkiem i paru moich innych kumpli. Jedynie co mogłem, to ogladać demka, które były zamieszczane na Resecie i sie z nich uczyć.
Gdy powstała u nas caffe, w której naprawdę można było pograć, grać już tylko i wyłacznie na necie. . Z początku, ku mojemu zdziwieniu, nie miałem żadnych problemów z czołowymi graczami jak pogi tom krogoth kaitech, jedynie scooby i maniek byli nie do pokonania. Jednak częsta gra z nimi opłacała się i zacząłem wygrywać, nie zdarzało sie to może często, ale poziom był podobny, zostałem przyjęty do klanu HcK i było cukierkowo. :-)

Ile czasu mineło zanim stałeś się najlepszym na polskiej arenie q2, czy ktoś ci teraz może zaszkodzić w Polsce?
Gram w quake2 jakieś 2,5 roku, 2 lata zajeło zanim stałem się dobrym graczem tylko, że nie mogłem nigdy tego sprawdzić, bo nie mialem wcześniej dostepu do netu. Hm... Po zawodach w Pradze stwierdziłem, że teraz trudno o dobrego przeciwnika zwłaszcza, że wiekszość zaczeła grać w q3, a ci co zostali, jak maniek czy warrior, są zbyt ograni i ze mna, i ze sobą, więc mecze jakie rozgrywamy są już takie same i mało widowiskowe... ;-) To czy jestem najlepszym, czy nie, hm..., raczej nie mogę tego powiedzieć, gdyż maniek wygrał więcej meczy ze mną niż ja z nim a to, że ja ostatnio wygrywałem jest chyba przyczyną słabej formy mania. Uznalismy razem, że jesteśmy równi (narazie). :P

Jaki jest twój styl gry, jakie są twoje dobre i słabe strony?
Ja, tak jak wiekszość graczy z hck, gram ofensywny styl gry, który polega na zdobyciu fraga, raila i dalej to już tylko po respwanach. Jednak nie każdego da sie w taki sposób pokonać, co mi pokazał mistrz Holandii. Gra on bardzo taktycznie i wymagało to z mojej strony wiekszego dystansu i gry również taktycznej.
Dobra strona to chyba szybkość poruszania się po mapie, umiejetność przewidywania co przeciwnik zrobi i panowanie nad mapą. Zła strona to chyba to, że ja praktycznie z żadnej broni nie potrafię bardzo dobrze strzelać, każdą mam przecietną.

Ulubiona broń, mapa i dlaczego?
Wydaje mi się, że zawsze było i jest, że z railem można uczynić grę o wiele ciekawszą, a trafianie z niej jest bardzo przyjemne. (jak dla kogo...) :-)))
A mapa to fury, nie wiem czemu poprostu dobrze mi sie na niej gra i już.

Co sądzisz o Q3 Arena, nie grałeś w tą część zbyt wiele do tej pory?
Quake3 jest dla mnie zbyt kolorowy bardziej przypomina mi grę dla sześciolatków na Nintendo. :-) Ale w końcu trzeba będzie zaczać w to grać, bo o wiele większa jest konkurencja, a ja to bardzo lubię i są organizowane turnieje, których w q2 już nie ma. :( Po nowym roku bede miał net w domu wiec zaczne grać bardzo dużo w q3.

Przejdźmy teraz do turnieju w Czechach. Co powiesz o organizacji tego turnieju?
Pierwszy raz byłem na takim turnieju, wydaje mi się, że jak na tyle osób i komputerów, organizacja była bardzo dobra. Było kilka niedociągnięć ale to na każdych turniejach występuje i niegdy nie jest idealnie.

Jak się czułeś na tak dużej imprezie jaką był PQT Pro Quake Turnament, jakiś stres czy raczej luz?
Na początku oczywiście stres, tyle osób, jak oni grają itd. Już po połączeniu sie na 1 server odetchnelem ;).
Ogólnie bylem bardzo wyluzowany z czego bardzo się cieszę bo moja słabą stroną bylo zawsze to, że na turniejach potrafilem przegrać z każdym, nawet z tym co nigdy nie grał w quakea :).

Przebieg turnieju i przeciwnicy, dosyć łatwo ci chyba szło w eliminacjach?
Wyjść z grupy dla mnie było bardzo łatwo, 200 fragów zdobytych do (-5) straconych mówi samo za siebie. Trudniej wydawało sie, że będzie już w 1/16, gdyż ja maniek meevash i ruffus byliśmy na samym dole tabeli i sie spotykalismy po 1 meczach.
Ja się spotkałem z meevashem, maniek z ruffusem. Szkoda, że nie bylo double elimination, gdyż nie starczyło czasu. Było to moim zdaniem bardzo niesprawiedliwe, bo można było wyłanić tylko 1 miejsce a nie pierwsza prawdziwa 3 tego turnieju.

Nagrody i sponsorzy?
Tu sie bardzo zawiodłem, tyle bardzo poważnych sponsorów i tylko w q3 była jakaś normalna nagroda w postaci AMD Athlon 1gh.

No może kiedyś u nas też bedzie podobny turniej?
Bardzo bym chcial, tylko żeby nagrody byly lepsze ;-).
Ale jak narazie to jedynie widzę organizacje turniejów takich jakie zawsze wystepowaly w Polsce, a nie takich które gromadziły by tele komputerów i ludzi w jedny miejscu.

Jakie masz plany na przyszlość jesli chodzi o quaka?
Jeżeli przekonam sie do quake3 - co najważniejsze, to z grą już bedzie łatwiej planuje częste wyjazdy na takie turnieje jak PQT i zdobywanie pożądnych nagród co wcale nie bedzie takie proste. Jeszcze nigdy jeśli chodzi o quaka nie zawiodłem się na sobie i mam nadzieje, że w q3 bedzie podobnie i szybko stane się godnym przeciwnikiem Venoma czy Krogotha co może nie będzie łatwe, ale to już czas pokaże.

Miło się rozmawiało i mam nadzieję, że jeszcze nie raz bedzie temat do rozmowy dzieki :)
Mi tez sie miło gawedzilo :)
Pozdrawiam wszystkich - HcK-Lucas


Na koniec jeszcze rozpiska z miejscami w turnieju PQT w grze zespołowej 4v4 i pojedyńczej, oraz kilka fotek.
1v1 Q2
1 Lucas
2 Jerry
3 Maniek
Q2 TP
1 HCK (w składzie Lucas, Jerry, Maniek, Meevesh)
2 FAC
3 UFO
Hala przed imprezą.
Wszyscy już na miejscach.
Najlepszy gracz Holenderski Rufus w akcji.
Polska ekipa na PQT.
Od lewej Maniek Lucas Jerry.
Zwyciezcy turnieju Q2 TP.
No i zwycięska ekipa z Polski.

Temat Autor Data  
miazga
KarabasoW 02·11·2000-23:02  
Odp: :)
rEdAw 07·12·2001-15:01  
.
. 05·12·2001-07:01  
Odp: .
. 05·12·2001-23:01  
Odp: .
. 06·12·2001-04:00  
wywiad z lucasem z HcK
Mieczu 01·11·2001-12:01  
Odp: =|
u|Sh1eldeR 05·12·2002-07:01  
Jak stworzyc dobry klan
Sikor.askc 31·10·2002-02:01  


 + DODAJ NOWY TEMAT 
--------------------------------------
Autor: [FPP]MephiR
Aktualizacja: 02·11·2002 - 08:02 : DRUKUJ 

     
   


f·p·p · p·r·o·d·u·c·t·i·o·n·s © 2000-2005 f·p·p productions. Skontaktuj się z nami w celu uzyskania dodatkowych informacji.
Przeczytaj reklama z nami, aby dowiedzieć się jak ukierunkować swoje produkty i usługi do graczy.


Dzisiaj jest Piątek · 5 Marca · 2021
Strona wygenerowana w 0.054708 sek.