f·p·p · p·r·o·d·u·c·t·i·o·n·s   GRY | SERWERY GIER | BANNERY
  
 


quake2.fpp.pl
Podłącz nasz
baner
 

  f·p·p · q·u·a·k·e · 2 | Kolumny | [FPP]Novy | Li...

[FPP]Novy

Ligowe zachowanie.

Bardzo duże reakcje wzbudza zachowanie ludzi podczas trwania lig. Oczywiście to tyczy się nie tylko obserwerów, ale również samych graczy. Ostatnio da się zauważyć źle wychowanych ludzi, którzy robią wszystko, aby mecz rozegrał się w jak najgorszych warunkach. A przecież ligi trzeba szanować i nabrać do nich trochę respektu.

1. Obserwerzy.
Jeśli chodzi o ta grupę ludzi to najbardziej niekulturalne z ich strony jest wchodzenie podczas czyjegoś meczu i niechęć opuszczenia serwera, pomimo licznych próśb sędziego czy graczy. Każdy z nas wie, jaka jest sytuacja na polskich serwerach. Dziś trudno o serwer z dobrym pingiem, bez packet-lostow, a w dodatku, z adminem do niego. Bardzo często zdarza się tak za sędziowie poszczególnych lig, sędziują bez adminów. Zapytacie: "jak to możliwe?". A wiec chodzi tu o to, ze lig jest dużo, a serwerów mało. Dlatego bardzo ograniczona ilość osób posiada adminy do serwerów. W związku z tym nie wszyscy sędziowie dostają hasło. Czasem się tez zdarza ze po prostu sędzia nie ma kontaktu z organizatorem ligi, który to powinien posiadać hasła. Ale tu juz trochę zbaczam z tematu... Wiec chciałem powiedzieć ze sytuacja, kiedy wchodzi jakiś gracz pod fejkiem, nie reaguje na ostrzeżenia sędziego i mimo wszystko przeszkadza w grze jest naganna. Powinniśmy nabrać trochę szacunku do sceny. Jeśli ktoś chce obserwować wyniki, to można przecież oglądać mecz w programach typu qview, the all-seeing eye, czy tez po prostu game spy. Poza tym, jeśli się chce zobaczyć sama grę, to można później obejrzeć dema, które są udostępnione na stronach lig...

2. Gracze.
Tu tez nie zawsze można pochwalić zachowania playerów. Dość często zdarza się, ze robią wszystko, aby tylko wyjść z grupy, stosując niemoralne, nieetyczne metody. Bardzo często zdarzają różnego rodzaju oszustwa (Np. ktoś lepszy gra za kogoś słabszego, używanie zbotow i różnego rodzaju speed-hackow, (chociaż teraz to jest dość mocno ograniczone przez anty-cheaty)). Trochę mniej naganna sprawa, ale tez godna uwagi to sprawa zapisywania się do lig pod fejkiem. Występuje to głównie wśród "średnich" playerów, którzy nie chcą się ośmieszyć grając w lidze, ale chcą w niej uczestniczyć, żeby się sprawdzić. Dla mnie to jest trochę nie w porządku. Kolejna kwestia, a raczej problemem jest granie z fejkiem przed meczem, który później się wygaduje i okazuje się, że to nasz przeciwnik i się chciał sprawdzić. To imo. też jest trochę nie w porządku. Jeśli chce zagrać, nawet 4fun, niech od razu powie, kim jest, aby drugi zawodnik lepiej się do tego przyłożył. A nie później po meczu ligowym, który przegra/wygra się chwalił ze grał dziś jako "x" i zjechał przeciwnika a teraz się nie udało/tez udało. Niezbyt fajne jest tez oszustwo w podawaniu wyników swoich poprzednich meczy. I tu chodzi np. o czas, kiedy nie działa strona jakiejś ligi, co spowodowane jest problemami technicznymi. W takim przypadku dobre wychowanie nakazuje pochwalić się swoimi wynikami. W przypadku oszustwa, całkiem inaczej przeciwnicy z grupy, odbierają umiejętności gracza. Etykieta graczy podczas samego meczu dość często się psuje. Dochodzi do wyzywania, kłótni... Czy przełożyć mecz na nast. dzień? Kulturalnie jest tak zrobić, jeśli drugi zawodnik ma złe warunki do gry. Niereagowanie na prośby odnośnie przełożenia meczu jest bardzo chamskie. Aczkolwiek, jeśli ktoś przekłada mecz n-ty raz z kolei to sam się prosi o tego w/o.

Zakończenie.
Takim to sposobem, napisałem chyba wszystko, co chciałem:-). Miejscami to może nie mieć sensu, ale nie o to chodzi... Chodziło mi o to żeby zakodować ludziom niektóre kwestie. Jedni może zwrócą na nie uwagę, a inni może to pominą, imo. wypisałem najczęstsze problemy.
Subject Author Date  
oho
freak 03·12·2003-00:01  
Odp: asd
Novy 03·12·2003-00:01  
Odp: ...
[FPP]MephiR 03·12·2003-00:02  
:-)
SEBbull 03·12·2003-02:01  
Odp: edit
SEB 03·12·2003-02:01  
Odp: asd
Novy 03·12·2003-03:01  
Pieprzenie
Frajer 01·11·2005-00:02  


 + ADD NEW SUBJECT 
--------------------------------------
Author: [FPP]Novy
Last modified: 02·12·2003 - 23:02 : PRINT 

     
   


f·p·p · p·r·o·d·u·c·t·i·o·n·s © 2000-2005 f·p·p productions. Skontaktuj się z nami w celu uzyskania dodatkowych informacji.
Przeczytaj reklama z nami, aby dowiedzieć się jak ukierunkować swoje produkty i usługi do graczy.


Today is Friday · 5 March · 2021
Page generated in 0.055287 sec.